Επικοινωνια με το artcom

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΑΤΟΥ

Performer

  • Συνδρομητής
  • To συζητάμε
Βασικά στοιχεία
Ημερομηνία γέννησης 15 Νοεμβρίου 1991
Τόπος γέννησης Πάτρα
Χαρακτηριστικά
Σωματότυπος Αθλητικός
Χρώμα ματιών Καστανά
Χρώμα μαλλιών Καστανά
Τύπος μαλλιών Στους ώμους
Δεξιότητες
Χορός Samba, Jazz, Flamenco, Waltz, Oriental, Freestyle, Μπαλέτο, Ζεϊμπέκικο, Χασάπικο, Rock & Roll, Ελλ. Παραδοσιακοί, Rumba, Mambo, Cha Cha, Hip Hop, Salsa, Tango, Break Dance, Συρτάκι, Ποντιακοί, Κρητικοί, Σύγχρονος, Ευρωπαϊκοί, Latin
Γλώσσες Ελληνικά (Μητρική), Αγγλικά (Άπταιστα), Γαλλικά (Μέτρια), Ισπανικά (Μέτρια), Ιταλικά (Μέτρια), Σουηδικά (Μέτρια)
Σπορ - Αθλητισμός Ποδηλασία (Πολύ καλά), Αναρρίχηση (Καλά), Ποδόσφαιρο (Καλά), Βόλει (Πολύ καλά), Γυμναστική (Πολύ καλά), Στίβος (Πολύ καλά), Πολεμικές Τέχνες (Καλά), Ιππασία (Καλά), Πεζοπορία (Πολύ καλά), Κολύμβηση (Πολύ καλά), Ιστιοσανίδα (Καλά), Yoga (Επαγγελματικά), wind surfing (Ερασιτεχνικά), Ρυθμική Γυμναστική (Ερασιτεχνικά)
Σπουδες
  • 2020 
    Kashish Yoga - International Yoga Teacher Training 200 hrs - RYS 200 YOGA ALLIANCE

  • 2020 
    MK Pilates Special Population (Seniors & Pregnancy)

    BFS Academy, Αθήνα

  • 2018-2019 
    Μαθήματα Φωνητικής με την Nandi Vileika

  • 2019 
    MK Pilates Equipment Diploma

    BFS Academy, Αθήνα

  • 2016 
    MK Pilates Matwork Diploma

    BFS Academy, Αθήνα

  • 2013-2014 
    JV2 – Jasmin Vardimon Professional Development Certificate

    Apprentice company | UK Tour

  • 2009-2013 
    ΚΡΑΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΡΧΗΣΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

    Αριστούχος απόφοιτος

  • 2013 
    Intensive Course Υποκριτικής με τον Goeff Colman

    Στα πλαίσια του JV2

Σεμιναρια
  • 2018 
    Σεμινάριο Στροβιλισμού

    Ziya Azazi

  • 2017 
    Σεμινάρια σύχρονου χορού

    Deltebre Dance Festival (David Zambrano, Francisco Córdova, Jozef Frucek & Linda Kapetanea, Lali Ayguadé, Peter Jasko)

  • 2013-2014 
    Σεμινάρια υποκριτικής, φωνητικής, κίνησης, 5 rhythm στα πλαίσια εκπαίδευσης στο JV2

    Melanie Pappenheim, Yorgos Karamalegos, Sheela Raj, Goeff Colman

  • 2014-2016 
    Σεμινάρια σύχρονου χορού, χορογραφικής σύνθεσης, ρεπερτορίου και intensive weeks with Companies

    Iñaki Azpillaga, Gecko Dance Theatre, James Cousins, Rob Hayden, Matthew Bourne, Ponciano Almeida, Akram Khan, Hofesh Shechter Company

  • 2013 
    Σεμινάρια σύχρονου χορού

    Deltebre Dance Festival (2 weeks intensive with Jozef Frucek & Linda Kapetanea, Konstandina Efthymiadou, Lali Ayguadé, Rakesh Sukesh, Anton Lachky, Milan Herich, & creation with Eleonore Valery Lachky) Jose Agudo & Andrej Petrovic

  • 2011 
    Physical Theatre workshops - Mafalda Deville

  • 2010-2013 
    Σεμινάρια σύχρονου χορού και χορογραφικής σύνθεσης στα πλαίσια σπουδών στην Κρατική Σχολή Ορχηστικής Τέχνης

    Έρση Πίττα, Anton Lachky, Αθηνά Βάχλα, Eulalia Ayguade Farro, Samuel Lefeuvre, Karen Greenhough, Kitt Johnson

  • 2010 
    Piergiorgio Milano - contemporary dance

  • 2009 
    Summer courses at Laban & Summer courses at The Place

  • 2007 
    Impulstanz festival Vienna

Θεατρο
  • 2017-2019 
    Cirkus Cirkör Company | “Epifonima”

    χορεύτρια/ακροβάτης | international tour (120 παραστάσεις Σεπ-Μάιο)

  • 2019 
    Ashtar Muallem | “Enheduanna”

    Χορογράφος και βοηθός παραγωγής

  • 2018 
    Μαρία Λάππα | “Σώμα σε 64 κινήσεις”

    στο Σύγχρονο Θέατρο, Αθήνα

  • 2016 
    Royal Opera House | “Tannhäuser” by Wagner

    Σκηνοθεσία: Tim Albery | Χορογραφία: Jasmin Vardimon | Μουσική επιμέλεια: Hartmut Haenchen

  • 2015 
    Katie Dale-Everett Company | “Digital Tattoo”

    στο The Basement, Brighton

  • 2015 
    Waldorf Project: Chapter 2/Colour

    στο The Oval, London | Σκηνοθεσία: Sean Rogg

  • 2013-2014 
    JV2 | Triple Bill

    “Tomorrow” της Jasmin Vardimon “Vohlfs” των Paul Blackman & Christine Gouzelis “Purgatory: Nothing 2 Say” του David Lloyd UK Tour

  • 2014 
    Jasmin Vardimon Company | “Tomorrow”

    στο Sadler’s Wells, London

  • 2014 
    Rootlessroot | “Small Idiotic”

    Performance project - 2 βδομάδες creation, μέρος του ‘Ένα μικρό βήμα’, Κέρκυρα

  • 2014 
    Johannes Wieland | “Supernova 2”

    Repertory workshop & performance, μέρος του Ένα μικρό βήμα’, Κέρκυρα

  • 2011-2013 
    Black Box 2011-2013 | Open Studio Κρατική Σχολή Ορχηστικής Τέχνης, Αθήν

    Χορογράφοι: Anton Lachky, Κωνσταντίνα Ευθυμιάδου, Λίντα Καπετανέα & Jozef Frucek, Ρεπερτόριο της Martha Graham από τις Όλια Τορναρίτου & Πένυ Διαμαντοπύλου

  • 2013 
    “Se_Synthesi” - Χρήστος Ξυραφάκης

    No Ballet Festival, Frankfurt

  • 2018 
    “Φαίδρα” | Ειρήνη Αποστολάτου

    χορογραφία που επιλέχθηκε για το “Solo Project” (SEAD)

  • 2017 
    “I want to show you something”

    παρουσιάστηκε στα Deltebre Dance Festival, Spain & Les Rencontres De Monthelon Festival, France | Χορογραφία, εκτέλση: Ειρήνη Αποστολάτου & John Simon Wiborn

  • 2017 
    “Φαίδρα” - Ρακίνα

    παρουσιάστηκε στο Burgos festival, Spain | Χορογραφία/εκτέλεση: Ειρήνη Αποστολάτου | Σκηνοθεσία: Γιάννης Μάντσης

  • 2016 
    Ντουέτο

    Ανατέθηκε από και εκτελέστηκε στο Garbicz Festival 2016, Πολωνία Χορογραφία/Εκτέλεση: Ειρήνη Αποστολάτου & John Simon Wiborn

  • 2016 
    “Sway”

    ανατέθηκε από και εκτελέστηκε στο Dansarte Festival 2016, Patras Χορογραφία/Εκτέλεση: Ειρήνη Αποστολάτου & Luke Jessop

  • 2015 
    “Φαίδρα” - Ιππόλυτος Ευριπίδη

    σόλο που παρουσιάστηκε στο Platform Theatre, Central Saint Martins | Camden Fringe London 2015 | Συνεδριακό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών Σκηνοθεσία/Μουσική: Χριστιάννα Ιωάννου | Χορογραφία/Εκτέλεση/Μουσική: Ειρήνη Αποστολάτου

  • 2016 
    “Meeting Point” | Out of Order

    στα πλαίσια του ‘Resolution’, στο The Place, London & μέρος των ‘Canvas’ και ‘Postcards’ festivals, στο Jackson’s Lane Theatre, London

  • 2013 
    “Duet”

    παρουσιάστηκε στο Vereniging Poortgebouw 8th Festival Open Stage, Rotterdam | Χορογραφία, Εκτέλεση: Ειρήνη Αποστολάτου & Βαλεντίνα Γιαννοπούλου

Διδασκαλια
  • 2015-2016 
    Backflip Performers London & Energy School of Dance London

    Gymnastics Coach σε ηλικίες 2-12 χρ

  • 2016 
    Berlin Circus Festival 2016 | Lab the Dance - Masterclass σύγχρονου & Partnering με τον Luke Jessop, μέρος του Dansarte festival 2016 Πάτρα

    Partnering Workshops

  • 2017 
    Danscentrum Στοκχόλμη | Circus Cirkör Στοκχόλμη | DOCK 11 Βερολίνο | Θέσπις Τέχνες, Πάτρα | Elephant Dance school, Αθήνα

    Partnering Workshops

  • 2013 
    Baile de Barrio Αθήνα

    Σύγχρονος Χορός

  • 2015 
    Jacksons Lane Λονδίνο | Transform Adult Dance Course Λονδίνο

    Σύγχρονος Χορός

  • 2016 
    Επαγγελματική σχολή Τατιάνα Λοβέρδου Πάτρα

    Σύγχρονος Χορός - προετοιμασία για εισαγωγικές εξετάσεις

  • 2017 
    Baletakademien Στοκχόλμη | Επαγγελματική σχολή Ακτίνα Αθήνα | DOCK 11 Βερολίνο | Θέσπις Τέχνες, Πάτρα | Μπετίνα Κάτσενου Πάτρα | NorForSale Αθήνα

    Σύχρονος Χορός

  • 2018 
    DA.N.C.CE Αθήνα | Yogansa Στοκχόλμη | Μπετίνα Κάτσενου Πάτρα

    Σύγχρονος Χορός

  • 2019 
    Winston house of dance Αθήνα | Modulor dance space Αθήνα | DA.N.C.CE Αθήνα | Επαγγελματική σχολή Άννας Πέτροβα-Μαρμαρινού | Επαγγελματική σχολή “Χορός” | Επαγγελματική σχολή Τατιάνας Λοβέρδου | Μπετίνα Κάτσενου Πάτρα | X-Saltibagos Πάτρα

    Σύγχρονος Χορός

  • 2020 
    Μπετίνα Κάτσενου Πάτρα | Dance Laboratory festival Ρόδος

    Σύγχρονος Χορός

  • 2016-2021 
    Pilates & Yoga Instructor

    Dance Up Αθήνα, Modulor Dance Space Αθήνα, Cocoon urban spa Αθήνα, Golden Gym Αθήνα, Symmetry training innovations Αθήνα, Yogansa Στοκχόλμη, Niana company Στοκχόλμη, Balance city Στοκχόλμη, Pilates söder, Κοινοβούλιο Σουηδίας, Θέσπις Τέχνες, Art Evolution.

Διακρισεις
  • 1999-2003 
    ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

    3 χρυσά και 3 αργυρά μετάλλια